The Brand Planet Consulting

Strateji

Bugün, her zamankinden daha çekici, müşteri odaklı bir marka stratejisi çok önemli. Hepimizin acı bir şekilde farkında olduğumuz için, işletme sahipleri ve pazarlamacılar sürekli değişen zorluklarla karşı karşıya kalıyor:


Covid 19'un neden olduğu kilitlenmelerin ve iş kesintilerinin kısa ve uzun vadeli etkileri. Sayısız iletişim kanalı. Birleşen sektörler. Küreselleşme. Başlangıçlar ve yeni başlayanlar. Sürekli teknoloji güncellemeleri. Karmaşık kültürel engeller. İş başarısının önündeki zorlukların listesi gün geçtikçe uzuyor.


Bir şirketin veya kuruluşun gelişmesi ve bir adım önde olması için, markalarının stratejik yönüne sürekli olarak dikkat etmesi gerekir. Zor zamanlarda bile. Özellikle zor zamanlarda. Marka oluşturma işi asla yerinde saymaz.


Yardım edebileceğimiz yer burası. İstanbul'da bir marka stratejisi ajansı olan The Brand Planet, bilinçli ve ilham verici marka stratejilerine yol açan içgörüleri ortaya çıkarmak için deneyim ve uzmanlığa sahiptir.


Covid 19'un neden olduğu karantinalarının ve iş kesintilerinin kısa ve uzun vadeli etkileri. Sayısız iletişim kanalı. Birleşen sektörler. Küreselleşme. Başlangıçlar ve yeni başlayanlar. Sürekli teknoloji güncellemeleri. Karmaşık kültürel engeller. İş başarısının önündeki zorlukların listesi gün geçtikçe uzuyor.

Bir şirketin veya kuruluşun gelişmesi ve önde kalması için, markalarının stratejik yönüne sürekli olarak dikkat etmesi gerekir. Zor zamanlarda bile. Özellikle zor zamanlarda. Marka oluşturma işi asla yerinde saymaz.


Yardım edebileceğimiz yer burası. İstanbul'da bir marka stratejisi ajansı olan The Brand Planet, bilinçli ve ilham verici marka stratejilerine yol açan içgörüleri ortaya çıkarmak için deneyim ve uzmanlığa sahiptir.Disiplinler arası, çok disiplinli değil

Markalar dünyasında her şey birbirine bağlıdır. Marka yaşamının bu gerçeğinin farkında olarak, farklı becerileri, kültürleri, bilgileri ve bakış açılarını kullanmak için farklı bakış açılarını aktif olarak bir araya getiriyoruz.


Bir markanın görünürlüğünü iyileştirmek ve potansiyel olarak zengin fikirler üretmek için farklılık noktalarını ortaya çıkarıyoruz. Bunu başarmak için, müşterilerimizi cesur stratejik çözümler benimsemeye teşvik eden çevik, akıcı çalışma yöntemleri kullanıyoruz. Müşterilerimizi özetin ötesine geçmemize izin vermeleri için teşvik ediyoruz.


Markanız neden var gibi sorgulayıcı sorular soruyoruz. Ne anlama geliyor? Müşterilerimizin insanlarının, paydaşlarının ve müşterilerinin olayları nasıl gördüğünü düşünüyoruz. Ufuktan geleceğe bir göz atıyoruz.


Bir organizasyon anlayışımızı genişletmek için zaman ve enerji ayırıyor ve insanların gerçekte nasıl yaşadığını, çalıştığını ve oynadığını analiz ediyoruz. Değişen algıları ve tutumları inceliyor ve eğilimleri yorumluyoruz.


Bu birleşik şekilde, silo yaklaşımından kaçınarak, bir markanın tüm bağlantılarına hitap eden marka stratejileri tasarlıyoruz.

GettyImages-928995802-min.jpeg

Marka stratejisini geliştirmek

Deneyimlerimize göre, ileri görüşlü, proaktif bir zihniyet, daha dinamik ve heyecan verici bir marka stratejisi sağlar. Bunu başarmak için sürece hiçbir önyargı olmadan başlıyoruz .... hiçbir şey göz ardı edilmiyor veya yok. Stratejik araçlarımız arasında araştırma ve raporlama, rakip analizi, çevrimiçi anketler ve anketler, çalıştaylar, röportajlar, iletişim denetimleri, odak grupları ve portföy segmentasyonu yer alıyor.


Proje ne olursa olsun, yaratıcılığın marka stratejisi ile bilgilendirilmesini sağlıyoruz. İster yeni bir marka başlatıyor ister yorgun bir markayı canlandırıyor olalım, planlamacılarımız ve marka stratejistlerimiz sosyal trendleri yorumlamak için çok çalışıyor. Geleceğin neler getireceğini tahmin etmek yerine geleceği tahmin etmeyi amaçlıyoruz.


Bir kuruluşun ve onun ürün ve hizmetlerinin rolünü inceleyen önerilerimiz, bir analiz, derin anlayış ve sezginin karışımına dayanmaktadır. Müşterilerimiz hakkında daha fazla şey keşfettikçe, stratejiye, uygulama programlarına ve taktiksel iletişime geçerek, markalarının ilham verici bir tanımına götüren sürece başlıyoruz.Stratejiyi iletmek

Bir marka stratejisi ajansı olarak, bilinçli yaratıcılığın, tutarlı bir marka stratejisi sunmanın merkezinde olduğuna inanıyoruz. Stratejinin yaratıcı uygulamasını başlatmak için, bir markanın görünürlüğünü artıracak ve potansiyel olarak çok sayıda fikir üretecek farklılık noktalarını ortaya çıkarıyoruz. Diğer bir deyişle, yankı uyandıran ve yaratıcı gelişime katkıda bulunan marka stratejileri oluşturmaya çalışıyoruz.


Pazarlama iletişimi disiplinlerimiz arasında marka adlandırma, görsel kimlik, ambalaj tasarımı, dijital tasarım, sosyal medya kampanyaları ve çoklu medya reklamcılığı yer almaktadır. Her zaman, yaratıcılığımız, onaylanmış marka stratejisine dayalı olarak kapsamlı bir şekilde disiplinli bir yöne yönlendirilir.


Marka stratejisi formüle edilir ve kabul edilir edilmez, müşterimizin markasını sunmak için görsel bir kaplama oluşturabiliriz, bunu sergileyecek ortamlar, onu tanıtacak grafikler ve taktiksel yaratıcı mesajlar da dahil. Ekranda, kağıt üzerinde ve şahsen, tüm tüketici temas noktalarında iletişimin yol boyunca bağlantılı ve tutarlı olmasını sağlıyoruz.Marka stratejisi sonuçlarını ölçme

Marka stratejisi hizmetlerimizin temelinde derin ve somut faydalar sağlama kararlılığı yatmaktadır. 


Bu amaçla, her marka stratejisi görevinin ardından, bir dizi etkileyici soru soruyoruz:


— Müşterilerimizin markalaşma hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olduk mu? 

— Markalarının tam potansiyelini fark ettik mi? 

— Markanın sürdürülebilir bir farklılık noktası var mı?

— Sürekli olarak olumlu bir marka deneyimi yarattık mı?

— Daha değerli ilişkiler kurduk mu? 

— Statükoya meydan okuduk mu? Farkındalık yarattık mı?

— Markaya yönelik tüketici tutumlarını değiştirdik mi?

— Rekabeti alt ettik mi? Ve kritik olarak, pazar payı arttı mı?


Bunları ve diğer soruları cevaplamak için iletişim denetimleri yapıyor, odak grupları düzenliyor ve pazar verilerini analiz ediyoruz.

“Stratejik bir planımız var. Adı: Bir şeyler yapmak.”

HERB KELLEHER

The Brand Planet’te sunduğumuz hizmetler

Tell people more about the services you offer. Use this repeating layout to display content. It's an easy way to keep your customers up to date with what's happening. Want to make this content your own? Simple drag and drop elements like text, images and links, or connect to data from your collection. Tell people more about the services you offer. Use this repeating layout to display content. It's an easy way to keep your customers up to date with what's happening. Want to make this content your own? Simply drag and drop elements.

The Brand Planet Brand Logo
Consulting

Tüm ihtiyaçlarınıza yaratıcı çözümler üretecek yeteneklere sahibiz

Görsel Atölye. Yerel ve küresel yaratıcılıkta en son trendleri ve gelişmeleri takip etmelerini ve en etkileyici eserleri ortaya çıkarmalarına yardımcı iç görüler sağlar.

 

2021 © Görsel Atölye tescilli bir ticari marka ve mülktür. Tüm hakları saklıdır. 

Bu site The Brand Planet Consulting tarafından 🧡 ile tasarlandı.