The Brand Planet Consulting

Marka İsim

Marka Isim
Marka Isim

Stratejiden yaratıcılığa

Araştırmamıza dayanarak, yaratıcı topun yuvarlanmasına bir NameStorm oturumuyla başlayabiliriz. Müşterimiz de dahil olmak üzere bir dizi insanı bir araya getiriyor ve herkesi sözler ve isimlerle katkıda bulunmaya teşvik ediyoruz. Bu işe yarayabilir. Olmayabilir. Her iki durumda da, bu iyi bir başlangıç noktasıdır. O andan itibaren, yaratıcı ekiplerimiz mükemmel isme götürebilecek tüm yolları keşfedecek.


Yeni isim gerçek veya uydurma, kısa veya uzun, mantıklı veya duygusal, açıklayıcı veya yaratıcı olabilir. Ancak asla sıkıcı, iddialı veya öngörülebilir olmamalıdır.


Yaratıcılığımıza özgürce saltanat vererek, sloganların, tanımlayıcıların, resimlerin ve dilin bir ismin kişiliğini nasıl ortaya çıkarabileceğini de keşfedeceğiz. Yaratıcılık aşaması boyunca, ad önerilerimizin kısa ve marka olarak kalmasını sağlamak için birçok temayı ve kavramı dikkate alacağız.


İsimler, markalaşmada güçlü bir güçtür. Güçlü isimler, markaların diğerlerinin arasından sıyrılmasına yardımcı olur ve karşısına çıkan herkesle duygusal bir bağ kurar.


İstanbul'da bir adlandırma ajansı olan The Brand Planet, uzman marka adlandırma alanında beceri ve deneyime sahiptir. İçgüdü ve sezgiyi strateji ve disiplinle harmanlayan yaklaşımımız, temel iş hedeflerine ulaşan çözümlerin adlandırılmasına yol açar.


Bu, marka adlandırma, şirket adlandırma ve ürün adlarının kelime listeleri oluşturmakla ilgili değil, dikkatlice düşünülmüş bir stratejiye adlandırma yerleştirmekle ilgili olduğuna olan inancımızın sonucudur.Hayal gücünden önce bilgi

İyi bir isme ulaşmak için, müşterimizin pazar sektöründe olağanüstü bir iş çıkaracak isim türünü anlamalıyız. Bu nedenle, ayrıntılı bir araştırma yapıyor ve ardından sonuçları dikkatli bir şekilde analiz ediyoruz.


Araştırma bulgularımızın arkasında, mevcut adın değiştirilmesine gerek olmadığını önerebiliriz. İsim değişikliği hedef kitlenin kafasını karıştırabilir veya yabancılaştırabilirse, markayı yeniden konumlandırmanın ve güçlendirmenin başka yollarını keşfedeceğiz.


Ancak yeni bir ismin markayı güçlendireceğini düşünürsek, umut ve anlam yüklü bir isme ulaşacağımızdan emin olacağız.


Dinamik, etkili ve bir markanın potansiyelinden en iyi şekilde yararlanan bir isim bulmak, ajansların nasıl çalıştığını anlamayı gerektirir. Her şeye uyan tek bir çözüm kesinlikle yoktur, bu da The Brand Planet'in değerli girdi sağlayabileceği yerdir. Net, odaklanmış ve mantıklı, kişiye özel bir süreç önereceğiz.

GettyImages-928995802-min.jpeg

Adlandırma konusunda sorun mu yaşıyorsunuz? Marka adlandırma danışmanlarının bulunmasının iyi bir nedeni var.


Elbette, doğru adı seçmek kolay değil. Bu nedenle, The Brand Planet gibi marka danışma ajansı çözümünüz var. Sonuçta, işletme adınız müşterileriniz, hissedarlarınız ve yatırımcıların markanızla etkileşim kurduklarında fark edeceği ilk unsurlardan biri.

Sadece “Apple” ya da “Google” ya da “Coca Cola” adını duyduğunuzda ne hissettiğinizi düşünün. Her isim onlar kadar sınırsız bir potansiyele sahiptir; Anahtar, şirketinizi doğru tanımlayan ve hedef kitlenize hitap eden bir şey bulmaktan geçer. Ne yazık ki, bugün piyasada seçebileceğiniz fantastik şirket isimlerinin çok sayıda örneği varken, yıllar içinde çökmüş ve yanmış sayısız başlıklar da vardır, bu da işletme sahiplerinin çizim tahtasına geri dönmesine, hatta pes etmesine neden olur.


Peki, anlamlı bir şirket adını nasıl seçersiniz?

Düşündüğünden daha kolay. Tek ihtiyacınız olan doğru firma adlandırma danışmanlarının desteğidir. Bu, The Brand Planet’in sahne aldığı yerlerden biri.Doğru bir marka ajansı ile çalışmak

Bütün organizasyonlar gelişmeye açık. Yıllar içinde, şirketiniz yeni ürünler satmaya ve pazarın farklı köşelerine ulaşmaya başlayabilir. Endüstri ortalamasının üzerinde olmanıza yardımcı olmak için eksiksiz bir marka yeniliği istediğinize karar verebilirsiniz. Bununla birlikte, şirketinizin adı, aynı kalması gereken birkaç unsurdan biridir - işinizin ne tür değişiklikler yaptığı önemli değil.


The Brand Planet ile çalışırken, yalnızca beyin fırtınası oturumunuza katkıda bulunan bir grup insandan daha fazlasına, şirketinizin adının doğru insanlarla doğru frekansta olmalarını sağlamak için sektör tecrübesi ve anlayışla donatılmış özel bir marka ve pazarlama uzmanları ekibine sahip olursunuz. Mutlu müşterilerimiz, güvenilir marka danışmanlarını aramak için bize geldiğinde, onlara rehberlik edebilecek ve stratejik ve yaratıcı sürecin her adımında onları güçlendirebilecek bir ekiplere ihtiyaç duyarlar.


Size sezgisel sanatçı ruhun nasıl potansiyellerin kilidini açacağını paylaşırken sizlere aşağıdaki gibi adlandırma kurallarını anlatacağız:


1. Adlandırma stilleri: Şirket adınızın açıklayıcı, yaratıcı veya hibrit bir yapıda mı olmasını istiyorsunuz?

2. Kültürel etki: Organizasyonunuz hangi alanda hizmet verirse versin marka adınızın diğer dillerde iyi yanlış bir anlama gelmediğine emin olmalıyız, böylece coğrafi sınırlarlar sorun olma olasılığı azalacaktır.

3. Durum tespiti: The Brand Planet, sevdiğiniz şirket adlarının kayıt için uygun olduğundan emin olabilir. Dijital mecralarda ve tescil açısından ticari markalarını kontrol edeceğiz.

4. Marka kimliği: Şirketinizin adının, kitleniz için en önemli olan değerleri görüntüleyerek müşterilerinizle daha derin bir düzeyde bağlantı kurmasını sağlayacağız.


İsimler markanızın gelişiminde ve büyümesinde önemli bir rol oynar. İster işiniz için bir başlık seçiyor olun, ister yeni bir ürün veya hizmet için bir isim seçiyor olun, her ad çalışanlarınız, müşterileriniz ve daha geniş kitleleriniz için bir şey ifade eder. 


Eşsiz satış teklifi ve pazarlama kampanyalarınız, gittikçe karmaşıklaşan bu iş ortamında başarılı olmanız için gereken farklılaşmayı elde etmenize yardımcı olacakken, müşterilerinizle daha derin bir seviyede bağlantı kurmak istiyorsanız doğru görsel kimliğe ihtiyacınız var.


Bir de şu şekilde düşünün, Google Googol unvanına takılıp kalmış olsaydı bugün de popüler olur muydu? 

The Brand Planet ile çalışırken markanızın kalbine derinlemesine seyahat eden bir hizmet alırsınız ve kuruluşunuzun gerçekten neyle ilgili olduğunu keşfetmesini kolaylaştıran yollar edinirsiniz. 


Çalıştığımız şirketleri daha detaylı tanımak, kişilikleri, pazar konumu ve geleceğe yönelik vizyonu hakkında her şeyi öğrenerek marka isimlendirme stratejileri geliştiriyoruz. 


Girişimi anladığımızda, yaratıcı becerilerimizi sınarız. Marka kimliğinizin her önemli detayını, büyük bir perspektiften ele alarak şirket kimliğine yöneliyoruz: “Siz” olarak adlandırılan tek bir kelimeye dönüştürüyoruz. Bu, bizi dünyadaki en parlak şirketlerden biri haline getiren odaklanmış ve kişiselleştirilmiş yaklaşımımızdır. Bu, kendimize verdiğimiz bir ünvan değil. 


Kendimizi, yalnızca müşterilerimizin gerçekleştirdiği yorumlar ve sonuçlarla tanımlarız. Adlandırma portföyümüz, yıllar boyunca sayısız şirket için elde ettiğimiz başarı hakkında bir fikir vermektedir.


Müşterilerinizin zihninde yankılanabileceği bir ünvana sahip değilseniz, şirketinizi bir hane halkı kadar özel bir hale dönüştürmek imkansızdır. Mükemmel şirket ismini seçerken sorun yaşıyorsanız, şirketinizi veya markanızı anlamayan ajanslar vakit ve para kaybetmeyin.Kendimize nasıl bir isim yarattık?

Bir ismin genel marka stratejisi, şirket markalaşması, pazarlama iletişimi ve dijital tasarımla ilgili olmasını sağlıyoruz. Hiç kimse iyi bir ismin son engele düştüğünü görmek istemez, bu nedenle kuruluş genelinde katılım sağlamak için çok çalışacağız. Genellikle, yeni ismin ivme kazanmasına yardımcı olacak şekilde topu yuvarlamak için bir veya iki şampiyon buluyoruz.

DAVID OGILVY

"Vereceğiniz en önemli karar, ürününüzü nasıl konumlandıracağınızdır."

DAVID OGILVY

The Brand Planet’te sunduğumuz hizmetler

Tell people more about the services you offer. Use this repeating layout to display content. It's an easy way to keep your customers up to date with what's happening. Want to make this content your own? Simple drag and drop elements like text, images and links, or connect to data from your collection. Tell people more about the services you offer. Use this repeating layout to display content. It's an easy way to keep your customers up to date with what's happening. Want to make this content your own? Simply drag and drop elements.

Consulting

Tüm ihtiyaçlarınıza yaratıcı çözümler üretecek yeteneklere sahibiz