The Brand Planet Consulting

Görsel Kimlik

Kuruluşları şaşırtıcı, beklenmedik şekillerde ilerletmek için uzun yıllardır görsel kimlik tasarımının yenileyici gücünü kullanıyoruz. The Brand Planet ile ilgili öngörülebilir tek şeyin, sunduğumuz sürekli yüksek yaratıcılık (ve müşteri hizmeti) olduğunu düşünmeyi seviyoruz.


Soru şudur: Görsel kimlik, logolar ve semboller gibi birincil tanımlayıcılardan daha fazlası mıdır? Öyle olduğuna inanıyoruz, görsel kimlik daha büyük bir resim düşünmeyi gerektiriyor. Bir kuruluşu kırmızı renkle ve diğerini mavi renkle tanınabilir yapan şey budur. Aslında, bir marka oluşturma bileşeni olarak, bir şirket yenileniyor, yeniden konumlandırılıyor veya yeniden keşfediliyor olsun, görsel kimliğin yenilmesi zordur.


Birçok yönden görsel kimlik, diğer herhangi bir görsel sarma biçimine benzer. İnsanların şirketleri, ürünlerini ve hizmetlerini nasıl ayırt ettikleridir. Kalabalıkları çeken cephedir. Bir markanın dikkat çekici bir görsel kimlikten daha fazlası olduğunu elbette kabul ediyoruz. Bir kuruluşun görsel kimliği yıldız kalitesini gerektirirken, madde eşit bir rol oynar.


Olağanüstü kimlikler etkili pazarlama iletişimi ve eşsiz müşteri deneyim potansiyelini gerçekleştiririr. Bu günlerde iş yapmak oldukça karmaşık bir çabadır, ancak her işlemin sonunda basit çözümler arayan bir insanın ta kendisidir.


İşte bu an, karmaşık iş fikirlerinde sade anlamı bulmak, onları anlaşılır ve tutarlı bir şekilde ifade etmek, böylece kolayca anlaşılacak ve nihai olarak müşterilerin farkındalığını artıracak ve marka deneyimini geliştirilen iyi bir tasarımın ortaya çıktığı yerdir.Tahmine dayalı değil, stil ve öz sunuyoruz

Bir kuruluşun kimliğini anlamlandırmak için genellikle onu yapısızlaştırarak işe başlarız. Sonra onu daha anlamlı bir şekilde yeniden birleştiriyoruz. Bunu başarmak için, görsel kimlik tasarımcıları ve stratejistlerden oluşan ekibimiz nous ile güçlü, taze ve yaratıcı düşünceyi birleştiriyor. Aramızda markaları somut hale getiren, alakalı ve estetik açıdan hoşa giden görsel kimlikler yaratıyoruz.


Kimliğinizi oluşturmaya başlamadan önce, işletmeniz hakkında derinlemesine bir anlayış kazanmaya başlayacağız, Bir kuruluşu diğerinden ayıran unsurların ilgisini çekerek, bu araştırma sürecinden zevk alacağız. Rekabet ortamını keşfediyoruz - ne sıcak, ne değil? Belirli bir sektördeki 'boşlukları' izole etmek için fırsatlar arıyoruz ve bu boşlukların potansiyel olarak müşterilerimiz tarafından doldurulabileceğinin farkındayız.


Temel tamamlandığında, içgörülerle desteklenen görüş ve fikirleri sağlayarak bulgularımızı rapor edeceğiz. Bu bilgi toplama dönemi, The Brand Planet tarafından geliştirilen her görsel kimlik için bir platform sağlar. Ancak herkes aynı yöne gittiğinde işe koyuluruz.


Öyleyse, görsel kimlik tasarımcıları yorgun bir markaya gerçekten yenilenmiş bir amaç duygusu getirebilir mi? Markalaşmayı vernik olarak düşünürsek, cevap hayırdır. Bununla birlikte, bir marka kimliği, geçmişine ve mirasına dayanan bir şekilde yeniden canlandırılırsa, yanıt büyük bir evettir. Bu nedenle enerjimizi (ve yeteneğimizi) kuruluşları farklılaştırmaya ve yeniden konumlandırmaya yönlendirerek onları daha alakalı ve tanınır hale getiriyoruz.
Görsel kimlik temelleriyle çalışmak

Deneyimli profesyoneller olarak, görsel kimliğin temellerini anlıyoruz. Herhangi bir markanın yapı taşları. Şöyle temel sorular soruyoruz… Times New Roman şirketiniz hakkında ne diyor? Marka kişiliğinizi gerçekten ifade ediyor mu? Web yazı tipi olarak mevcut mu? Güçlü bir görsel kimlik, her yerde etkili bir şekilde çalışan tipografiyi kullanırken, renk bir markanın sözlüğüne katkıda bulunur. Herhangi bir sektör normu var mı? Renk psikolojisini keşfedeceğiz ve sektörünüzde öne çıkmak için seçenekleri değerlendireceğiz.


Bu arada, imge ve şekil, en anlık görsel tetikleyicileri sağlayabilir. Bir resim bin kelime söylüyorsa, marka fotoğrafınız sizin hakkınızda ne diyor? Grafik tasarımdan ses tonuna kadar görsel (ve sözlü) kimliğin tüm yetkin kısımlarını göz önünde bulundurarak, fısıldamaya, gözleme veya çığlık atmanıza karar vereceğiz. Bu unsurlar bir araya getirildiğinde, organizasyonunuz hakkında çok şey ifade edecek görsel bir görünüm ve his sağlar.


Kimlik, bir markanın görsel tezahürüdür. Güvenilirlik sağlar ve bir organizasyona kişiliğini ifade eden açık bir pencere sağlar. Dayanıklılıktan sofistike, yetkin ve samimi olana kadar The Brand Planet, markanızla en yakından bağlantılı değerler üzerine inşa edecektir. Kavramlar, ruh hali panoları ve deneme uygulamalarıyla donanmış olarak geleceğiz ve size evrimselden devrimciye fikirler göstererek, insanlarınızın fikirlerini değerlendireceğiz.


Duyuları cezbeden, ayrıca betimleyiciden üstün ve kışkırtıcı olana kadar değişen ana hatları keşfedeceğiz. Ve sevilen marka statüsünü korurken marka mimarinizi daha mantıklı bir şekilde düzenleyeceğiz. Teklifiniz ve marka kimliğiniz kesildiyse, onları yeniden birleştirmemize izin verin. Sizi dış dünyaya göre farklılaştıran görsel bir kimlik geliştireceğiz ve bunu her seviyede organizasyonunuza yerleştireceğiz.

GettyImages-928995802-min.jpeg

Markaları hayata geçirmek için tasarım sürecimiz dört basit prensibe dayanmaktadır:


Farkındalık: Eğer yeteri kadar görünemezseniz, yeterince duyulamaz ya da hatırlanamazsınız. Fark yaratan pazarlarda marka bilinirliği yaratmak ve marka bilinirliği yaratmak için ayırt edici marka varlıklarının ve şablonlarının tasarımı ve geliştirilmesi yoluyla farkındalık gerçekleştirilebilir.


Marka varlıkları adınız ve marka kimliğinizle başlar, ayrıca renk, ikonografi, imge, tipografi ve markanızla ilgili her şeyin görünümü ve hissini de içererek yoluna devam eder. Tıpkı bir insan gibi tahayyül etmekten farksız. Zaman içinde, bu marka varlıkların tüm dijital ve konvansiyonel temas noktalarındaki tutarlı kullanımı, müşterilerin satın alma niyetlerinin hazır olduğunda markanızın onların aklında kalmasını sağlamak için farklı bellek yapıları oluşmasına yardımcı olurlar.


Anlam: Sadece görünür olmak yeterli değil. Herhangi bir markanın zihninde yer elde edinebilmesi için bazı şeylerin gerçekleşmesi gerekir; bu sayede bir anlamı olur.


İnsanlar her gün binlerce markayla ve mesajlarına maruz kalırlar ve anlamsız olarak gördüklerini, kısa süreli hafızada muhafaza ederler, kolayca görmezden gelirler veya yok olup gider.


Anlam derinlerde meydana gelse de; Yaptığınız şeyleri, nasıl yaptığınız ve neden önemli olduğu (ideolojiniz), her müşterinin markanızı deneyimlemesi anında birbiriyle tutarlı bir şekilde ifade edilmelidir. Tutarlılık, markanın sahip olduğu anlamı güçlendiren unsurlardan birisidir.


Birleşim: Günümüzde, insanlar çok çeşitli temas noktalarıyla markalarla etkileşime giriyor ve her bir etkileşim ve işlemin - her marka deneyiminin - markanızı yansıtması önemlidir.


Marka kılavuzunuzda belirttiğiniz formüle edilen yöntemlerle markanızı yönetim süreçlerini yönetmekten ötedir. Bu, iletişim kurduğunuz şeyleri ve kullandığınız dijital ve fiziksel kanalları, benzersiz ideolojinize bağlı kalırken, iletişim kurduğunuz belirli kitlelere uyarlamakla ilgilidir.


Daha sonra, markanızı yönetmek için araçları yerleştirmek, marka ortaklarının ve marka elçilerinin, bu uyumu sürdürmek için gereken her şeye sahip olmasını sağlamak ve yarattığınız marka deneyimini dünyanın herhangi bir yerinde sadık bir şekilde uygun şekilde uygulamaktır.


Optimizasyon: Marka bilinirliği oluşturmak için tekrarlama önemlidir, ancak müşterilerin ihtiyaçları ve pazarları sürekli olarak değişmektedir ve marka ve pazarlama iletişimlerinizin sürdürülebilirliği açısından önemli büyüktür.


Bu, müşterilerle aktif olarak iletişim kurmak, her seviyede çalışan ekip arkadaşlarından geri bildirim almak ve mesajlarınızı sürekli olarak geri bildirimlere göre optimize etmek ve bunları iletme şekliniz anlamına gelir.


Hatta, neyin işe yaradığını ve iletişim bütçelerinin daha verimli bir şekilde planlanması için test edilmesidir bir anlamda.

"Tasarım, markanızın sessiz elçisidir."

PAUL RAND

The Brand Planet’te sunduğumuz hizmetler

Tell people more about the services you offer. Use this repeating layout to display content. It's an easy way to keep your customers up to date with what's happening. Want to make this content your own? Simple drag and drop elements like text, images and links, or connect to data from your collection. Tell people more about the services you offer. Use this repeating layout to display content. It's an easy way to keep your customers up to date with what's happening. Want to make this content your own? Simply drag and drop elements.

The Brand Planet Brand Logo
Consulting

Tüm ihtiyaçlarınıza yaratıcı çözümler üretecek yeteneklere sahibiz

Görsel Atölye. Yerel ve küresel yaratıcılıkta en son trendleri ve gelişmeleri takip etmelerini ve en etkileyici eserleri ortaya çıkarmalarına yardımcı iç görüler sağlar.

 

2021 © Görsel Atölye tescilli bir ticari marka ve mülktür. Tüm hakları saklıdır. 

Bu site The Brand Planet Consulting tarafından 🧡 ile tasarlandı.