The Brand Planet Consulting

Entegre İletişim

Entegre Iletişim
Entegre Iletişim

Ürünlerin yanı sıra, markaların da sürekli olarak pazarlanmaya ve iletişim kurmalarına ihtiyaçları var. 

Onu her gördüğünde farklı davranan bir arkadaşınız olduğunu hayal edin. Bazen cana yakın, diğer zamanlarda ciddidir ve bazen sizi tanımıyormuş gibi davranabilir.Bu durum nasıl hissettirdi?

Şaşkınlıkla karşıladınız, büyük olasılıkla. Muhtemelen ilişkinin geleceği hakkında iki kez düşünürsünüz.


Bu, organizasyonların  pazarlama çabalarının sonuca varmadığında nasıl hissettiklerinin bir tasviridir. Tüketiciler markanızla her etkileşiminde farklı bir izlenim edinirse, bu güven oluşturmanızı zorlaştırır ve kesinlikle sadık müşteriler olmalarına giden yolda önünüzde büyük bir engel olur.


Entegre bir pazarlama ajansı, çeşitli pazarlama çabalarını yönetme kapasitesine ve bilgi birikimine sahiptir. Farklı disiplinlerde organizasyonların uzmanlık alanlarına sahip bir pazarlama uzmanları ekipleri verimli, tutarlı ve etkili kampanyalar sağlamak için, mutlu müşterileriyle yani sizlerle birlikte çalışırız. Farklı mecralar söz konusu olduğunda, The Brand Planet gibi çözüm ortaklarınız, tek bir yerden, farklı yaratıcı çözümler ve hizmet sunarak zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Sonuç, pazarlama kanallarının uyumlu bir karışımında iletilen tutarlı bir mesaj iletimini sağlar.Tutarlılık neden önemlidir?

Bu temel insan psikolojisi, gerçekten de öyle. İnsanlar daha önce karşılaştıkları şeyleri görmek ister. Enteresan olan dünyamızda, aşinalık güven veriyor ve beyin işlemek için daha az zihinsel enerjiye ihtiyaç duyuyor. 


The Brand Planet'te, işletmelerin pazarlama ve marka iletişim hedeflerini hem dijitale hem de konvansiyonel yöntemlerin genele entegre etmelerine yardımcı oluyoruz. Bu, neyin işe yarayıp nelerin işe yaramadığını ve nelerin önerilebileceğini biliyoruz. Dijitalin önem kazanmasıyla konvansiyonel eskisi kadar popüler görünmüyor gibi görünse de iletişimi bütünleştirmek ve tüketicilere ulaşmanın en etkili yöntem 360 derece bakış açısıyla bakmaktır.Tutarlı pazarlama yapılır?

Dünyanın neresine giderseniz gidin, gittiğiniz her yerde markaların pazarlama mesajlarına maruz kalırsınız: birbiri üstüne binen binlerce marka, ve onların yüzlerce mesajları. Tüketicilerin muhtemelen görmezden gelmesini çok görmemek gerekir. Böyle durumlarda, iletişim sorunlarının üstesinden gelmek için tutarlı ve akılda kalıcı bir mesaja ihtiyacınız var. The Brand Planet gibi entegre bir pazarlama ajansı, marka mesajınızı geliştirmenize ve ardından bu mesajı iletmek için hem konvansiyonel hemde dijital kanallarda iletmenizi sağlayacak fikirleri geliştirmenize yardımcı olur.


Bu, iletişim kurduğunuz daha fazla kanalın, daha fazla kişiye ulaşmanızın yoludur. Ancak her kanal her iş için uygun değildir. The Brand Planet ajansımız, reklam, dijital pazarlama, doğrudan pazarlama, sosyal medya, B2B iletişimi, grafik tasarım, metin yazarlığı ve marka stratejisinin doğru karışımını oluşturmanız için çözüm ortaklarımızla işbirliği yaparız. Bu seçimi yapmak, müşterilerinizin bulunduğu doğru kanalları kullanmanız ve bunları iyi kullanmanızla ilgilidir.


Daha önce de açıkladığımız gibi, müşterilerinizle iletişim kurmaya karar verdiğiniz her yerde, tutarlı bir mesaj vermek önemlidir. Ne yazık ki, çoğu işletme için, basın bültenleri, reklam girişimleri, satış promosyonları ve doğrudan pazarlama sürücüleri gibi projeler ayrı kampanyalardır. Bu, çoklu ofisleri ve büyük pazarlama ekipleri olan büyük organizasyonlarda özellikle geçerlidir. Bu durumda şirket ihtiyaç duyduğu her şeyi alır, ancak her bir öğe diğerlerini zorunlu olarak tamamlamaz. Bu verimsiz ve potansiyel olarak zararlı olmasının en büyük etkisi belirlenen bütçeleri boşa harcamaktır.

İstanbul'da entegre bir pazarlama ajansı ile çalışmak farklıdır. Bir ajans, markanızı benzersiz kılan şeylere odaklanarak pazarlamanızı tutarlı hale getirir. Markanızın görsel ve yazılı kişiliği, kullandığınız görüntü stili - bunlar, markanızın bir kez tanımlandığında, farklı pazarlama kanallarında güvenilir bir şekilde kullanıma sunulabilen önemli bileşenleridir. Bu varlıkların doğru bir şekilde kullanılmasını sağlamak için, entegre bir pazarlama ajansı görsel ve sözel kimliğinizi açıklayan kılavuzlar oluşturabilir.


GettyImages-928995802-min.jpeg

Bu kullanıcı dostu kılavuzlar, markanızı pazarlayan, dahili veya harici herkese yardımcı olacaktır.Markanızın sözü geçer

Entegre bir pazarlama ajansıyla çalışmak sadece pazarlama stratejinize katma değer sağlayan, proje yönetimini kolaylaştıran bir yoldur. Çünkü, her biri ayrı ajanstan olmak üzere bir reklam yazarı, grafik tasarımcısı, video prodüksiyon şirketleri ve sosyal medya ajansını yönetmek zorunda kalmak yerine, bütünleşik bir pazarlama ajansından destek alarak süreç yönetme şansına sahip oluyorlar. Ve bu sayede iletişimi hızlı ve basit kılan tek bir iletişim ve yönetim bölümüne sahip olacak.


İstanbul'daki entegre bir pazarlama ajansı olarak, sunduğumuz çözümleri ihtiyaçlarınıza göre şekillendirecek ve iki temel üzerinde inşaa edeceğiz.

İlk olarak, brifingin diseksiyonu, boşlukları doldurmak için gerekli soruları sormak. Ardından, kitlenizin ne tür çözümlere ihtiyaç duyduğu ve bu çözümlerin, hangi stratejiler üzerinde sunulacağını açıklığa kavuşturmak için atölye toplantıları yaparız. Stratejinin başarısını test etmek adına, deneyimleme ve prototip oluşturma yaklaşımımızla pazarlama hedeflerini test ederiz. Sonuçlar, arzulanan seviyelerde ise hayata geçirir ve süreç boyunca gözlem ve ölçümlerle, kampanyayı test ederiz. Süreç sonunda, ne kadar etki yarattığını ölçümledikten sonra organizasyonlara detaylı bir raporlama 

PETER DRUCKER

"İletişimdeki en önemli şey söylenmeyenleri duymaktır."

PETER DRUCKER

The Brand Planet'in Entegre İletişim Atölyesi hizmetleri

— İletişim denetimleri
— Rakip analizi
— İletişim stratejisi
— Pazarlama planlaması
— Konsept geliştirme
— Taktiksel iletişim
— Marka yönetimi

Consulting

Tüm ihtiyaçlarınıza yaratıcı çözümler üretecek yeteneklere sahibiz