The Brand Planet Consulting

Diji+konvansiyonel

The Brand Planet, İstanbul’da yer alan stratejik bir tasarım ajanslarından biri. Metodolojiyi yaratıcılığa uygularken, kuralları ne zaman terk edeceğimizi ve içgüdülerimize ne zaman güveneceğimizi de biliyoruz. Bazı tasarım ajanslarının aksine, bağımsızlığımız en büyük övünç kaynağımız. Bu, daha ilginç yaratıcı sonuçlara yol açarak daha etkin çalışma biçimlerini keşfetmekte özgür olduğumuz anlamına geliyor. Ve profesyonel marka ve iletişim tasarım danışmanları olarak sadece bunu yapıyoruz.


Yaptığımız iş bir sıradan bir üretimden fazlasıdır çünkü ürettiğimiz her yeni fikir bir diğerinden farklıdır. Verimlilik oldukça önemli o yüzden, mutlu müşterilerimizle birlikte geliştiriyoruz. Temelleri sağlam ilişkiler ve iletişim üzerine inşa ediyoruz.


İlk aşama genellikle, keşif amaçlı atölye toplantıları, projenin çerçevesini ve hedefleri açıklığa kavuşturmak için yapılan beyin fırtınalarıdır. Düşünürüz. Karalarız. Ortaya çıkarırız. Paylaşırız. Revizyon yaparız. Nihai tasarıma kadar hiç durmadan. Yaratıcılığımıza bir yön duygusu veren bir olgu bu.


The Brand Planet'in İstanbul'daki diğer tasarım ajanslarından ayrışması için çok çalışıyoruz. Rekabet ortamını inceliyoruz, hedef kitleyi araştırıyor ve inovasyon için potansiyel yolları bulmak için çabalıyoruz. Diğer tüm ajanslar gibi biz de oldukça yaratıcı bir ekibiz.


Bu aşama en az süreç odaklı ve tasarım danışmanlarımızın değerlerini kanıtlamalarına izin veriyor. Daha önceki dinleme ve düşüncemizin sınırları içinde, yaratıcılığa özgürce destek veriyoruz. Birkaç kuralın ardından, oluşturuyoruz, şekillendiriyoruz ve teslim ediyoruz.


Tasarımla verimli bir tasarım danışmanlığı süreci

Son teslim tarihleri ve bütçeler disiplini, tasarım ajansımızın amacını yerine getirmesini sağlar. Müşteri ile sıkı direk teması kuran proje ekibimiz, iletişim hatlarını sürekli açık tutuyor, dışarıdan görüş ve fikirlere her daim açık kapı bırakıyorlar. Proje yönetimi ve tasarım danışmanlığını kendi başlarına birer disiplinler olarak görüyoruz.


Her sektörde olduğu gibi bu sektöründe oldukça güçlü oyuncuları ve rekabetçi bir dünyası olduğunu biliyoruz ve potansiyel müşterilerin hangi tasarım ajansının çalışacağını seçmeden önce çeşitli bilgi alışverişi yapabileceklerini biliyoruz. Ve sadece İstanbul'daki pek çok tasarım ajansıyla, seçim şaşırtıcı olabilir.


The Brand Planet'te, yıllar boyunca edindiğimiz, iş hayatında kazandığımız, yeni fikirler ve teknikler hakkındaki deneyimlerimizle eşleştirmeyi hedefliyoruz. Mutlu müşterilerimizin başarılı bir şekilde yenilik yapmasına yardımcı olmak nihai hedeflerimiz arasında.


Odak noktamız her zaman düşüncemizi, yaratıcılığımızı ve marka yönetim yeteneklerimizi geliştirmeye devam etmek. Mutlu müşterilerimize ve işlerine gerçek ticari değer katan etkili tasarım ajansı hizmetleri ve yaratıcı iletişim programları sunuyoruz.


İş dünyasındaki başarının, nereye gittiğini ve neden olduğunu bilen herkese bağlı olduğuna inanıyoruz. Takım çalışması yaklaşımımızın merkezindedir. Kendi işimizde ve müşterilerimizle coşkuyla işbirliği yapıyoruz. Farklı disiplinlerde yetenekleri olan uzmanlarımızdan da destek almaya daima hevesliyiz.En üst düzey etki için iletişim tasarımı ve iş fikirleri disiplinlerini sentezlenmesi

Tek dokunuşta yaratıcılık. Bu bizim sunduğumuz şey. Birçok yönden garip bir kavram. Picasso, ona sorma şansımız olsaydı, haftasonu bir sanat eseri üretecek miydi? Muhtemelen hayır. (Bu arada, kübist resimler üretmiyoruz. Bu, organizasyonunuzun sorununu çözmek için tek başına en iyi yaklaşım değil).


Ancak yaratıcılık kendi başına iş dünyasında işe yaramıyor. Son teslimat tarihine kadar belirli bir zaman ve proje için ayrılmış bir bütçe var. Bu nedenle, tasarım süreci kadar proje yönetimi de, parlak fikirlere sahip olmak kadar önemlidir.

GettyImages-928995802-min.jpeg

Doğru şekilde projeyi yönetmek, birlikte çalışan bir takımda birçok uzmanı bir araya gelmesiyle gerçekleşebilir ancak. Etkin şekilde ortak çalışmaları halinde, iyi işler çıkar. Süreklilik ve verimlilik üst düzeylere ulaşır.Teknoloji alanında atılımlar heyecan verici, ama en iyi fikirleri bulma zorluğu heyecandan uzak tutulması gereken bir pranga

Grafik tasarım bir amaca sahip sanattır. Bir sorunun cevabını bulmanıza, bir hedefe ulaşmanıza, mesajınızın duyulmasını sağlamanıza yardımcı olur. Teknoloji geliştikçe, mesajınızı paylaşabileceğiniz daha fazla platform var. Ancak platformun önemi yok. Önemli olan, fikrin ta kendisidir.


The Brand Planet, teknoloji odaklı bir gelişme planı benimsedi ve büyümesini sürdürüyor.


En son tasarım ve 3D modelleme yazılımı dahil olmak üzere, yaratıcı süreçte yüksek teknoloji ürünü araçlarından istifade ediyoruz. Ancak en iyi fikirler genellikle kalem kağıtla karşılaştığında doğar. Beyin ve dünya arasındaki en basit ve en hızlı arayüze benzetebiliriz.


Dahası, dijital ile gelişmemize ragmen geleneksel tasarım değerlerimizden de kopmadık. En basiti bir tipografi düşünün: Bizim görüşümüze göre bir sonsuza kadar hatırlanacak bir kahraman. Karakter aralığı ve satır sonları gibi ayrıntılar, genel tasarım üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Bir çizginin kalınlığını bu kadar az ayarlamak, iyi bir tasarım ve harika bir tasarım arasındaki farkı yaratabilir. Bu fazla detaycılık mı gerektirir, elbette.


Ama bizim saplantılığımız, en etkili tasarımı almanız anlamına gelir. Amacını güzelce yerine getiren bir fikir ve akabinde yapılan yatırımlara karşılık pozitif yatırım getirisi.Zamansız arzu yaratır

Güçlü kimliklerden çok sensörlü dünyalara kadar eksiksiz bir marka deneyimi ile beklenmedik ve etki yaratıyor. Tasarım ekibimiz, zamana meydan okuyan rekabetçi ve jenerik tasarımı ile mevcut kuralları yıkmak, yeniliği gerçekleştirmek ve etki yaratmak için eşsiz fikirler üretmek için birbiriyle kenetlenmiş şekilde çalışırlar.The Brand Planet’in yetenekleri

Kimlik Tasarım

Markalaşma: Marka temel kimliği, görsel dil sistemleri, marka iletişimi, marka tanıtım kitapları, marka rehberleri, kitapçıklar, marka filmler, Infografikler, yaratıcı ve tasarım danışmanlığı


Paket Tasarım

Arzuları harekete geçirme: Görsel mimari, portföy segmentasyonu, yapısal tasarım, sınırlı sayıda baskı ve ambalaj kılavuzu tasarımı


Dijital Tasarım

Bağlantı kurma: Dijital temelli görsel tasarımları ve sosyal medya içerikleri tasarımı


Kitlesel İletişim Materyal Tasarımları

Daha geniş erişim: Kitapçıklar, Broşürler, Posterler, Promosyon ürünleri, Karşılama paketi gibi Dahili ve Harici İletişim öğeleri


Etkinlik Materyal Tasarımları

İlgiyi arttırma: Etkinliğin ana mesajıyla hizalanmış görsel materyaller


Dékor Atölye hizmetleri

Etkileşim kurmak: Perakende kimlik tasarımı, Perakende grafik tasarım, Perakende kuralları, İşaret ve yol bulma, Mağaza görselleri


Açık Hava Reklamcılık Tasarımları

Çevreyi keşfetmek: Reklam panoları, mobil reklam panoları, vapur reklamları, afiş ilanları, çıkış işaretleri, outlet markaları, şamandıralar ve posterler

"Yaratıcılık sadece noktaları birleştiriyor. Yaratıcı insanlara bir şeyi nasıl yaptıklarını sorduğunda, biraz suçlu hissediyorlar çünkü gerçekten yapmadılar, sadece bir şey gördüler. Bir süre sonra onlar için açık görünüyordu. Çünkü yaşadıkları deneyimleri birleştirip yeni şeyleri sentezleyebilirler.”

STEVE JOBS

The Brand Planet'in Diji+konvansiyonel Atölyesi hizmetleri

— Kimlik tasarım
— Paket Tasarım
— Dijital tasarım
— Kitlesel iletişim materyal tasarımları
— Etkinlik materyal tasarımları
— Dékor atölye hizmetleri
— Açık hava reklamcılık tasarımları

The Brand Planet Brand Logo
Consulting

Tüm ihtiyaçlarınıza yaratıcı çözümler üretecek yeteneklere sahibiz

Görsel Atölye. Yerel ve küresel yaratıcılıkta en son trendleri ve gelişmeleri takip etmelerini ve en etkileyici eserleri ortaya çıkarmalarına yardımcı iç görüler sağlar.

 

2021 © Görsel Atölye tescilli bir ticari marka ve mülktür. Tüm hakları saklıdır. 

Bu site The Brand Planet Consulting tarafından 🧡 ile tasarlandı.