Web ve Android'deki Google Meet arka planları daha ilginç hale geliyor

Görüntülü sohbetler ve konferanslar uzun süredir var ancak Zoom, pandemi sırasında onu moda haline getirdiği için yeri ayrı

Web ve Android'deki Google Meet arka planları daha ilginç hale geliyor

Ayrıca insanların, herkesin bu tür çevrimiçi etkileşimler için uygun bir alanı, hatta bir duvarı olmayabileceğini anlamasını sağladı ve yakında neredeyse tüm görüntülü sohbet hizmetleri, kullanıcıların arka planlarını değiştirmelerine izin vermeye başladı. Google Meet de bir süredir bu yeteneğe sahipti, ancak yalnızca şimdi Android uygulaması, Web sürümünün statik görüntülerin ötesine geçme yeteneğini genişletirken bile bu özelliği alıyor.


Kulağa tuhaf bir özellik gibi gelebilir, ancak arka planınızı değiştirebilmenin önemli etkileri vardır. Daha fazla insan uzaktan çalışma durumlarına atıldıkça, bazıları kendilerini bu tür aramalar için daha uygun bir alan oluşturmak için çabalarken buluyor. Arka planları değiştirmek yalnızca bu baskının üzerindeki stresi ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda başkalarının arkanızda ne olduğunu göremeyeceğini bilerek bir parça mahremiyet sunar.


Bu özellik uzun süredir Google Meet'te Web tarayıcılarında bulunuyor, ancak yalnızca şimdi Android'e geliyor. Google'ın kendi seçtiği arka planlar arasından seçim yapabilir veya kendi arka planınızı, tercihen toplantıya katılan herkes tarafından kabul edilebilir bir şey yükleyebilirsiniz. Bu özellik hala iOS'a geliyor ve görünüşe göre yalnızca G Suite ve Google Workspace müşterileri ile sınırlı.


Google Meet masaüstü kullanıcıları ise artık statik görseller yerine arka plan olarak kullanılacak videoları seçebiliyor. Yine, şu anda bir sınıf, bir parti ve bir ormanla sınırlı olan Google'ın sundukları arasından seçim yapabilirsiniz. Google, bu listenin genişleyeceğini ve aynı özelliği yakın gelecekte mobil cihazlara getireceğini vaat ediyor. Bu, yalnızca kişisel Google hesapları olanlar da dahil olmak üzere herkese açıktır.


Tabii ki, bu özellikler aynı zamanda Google'ın bazı yapay zeka ve bilgisayar görüşü özelliklerini sergilemesinin bir yoludur. Yazılımın bazı renkleri, saç biçimlerini veya yüz özelliklerini hesaba katamaması nedeniyle, özel arka planlar biraz mizah üretmesiyle ün salmıştır. Arkanızda oynatılan bir videoya sahip olmak, Google'ın yeteneğini gösterme şeklidir.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Görsel Atölye. Yerel ve küresel yaratıcılıkta en son trendleri ve gelişmeleri takip etmelerini ve en etkileyici eserleri ortaya çıkarmalarına yardımcı iç görüler sağlar.

 

2021 © Görsel Atölye tescilli bir ticari marka ve mülktür. Tüm hakları saklıdır. 

Bu site The Brand Planet Consulting tarafından 🧡 ile tasarlandı.