Web sitenizi ücretsiz olarak geniş kitlelere ulaştırmanın 10 etkili yolu

Web sitesi kurdunuz ve şimdi bunu tüm dünyayla paylaşmanın zamanı geldi. Sonuçta, etrafta kimse görmüyorsa sitenizin ne anlamı var?

Web sitesi kurdunuz ve şimdi bunu tüm dünyayla paylaşmanın zamanı geldi. Sonuçta, etrafta kimse görmüyorsa sitenizin ne anlamı var?

Web sitesi kurdunuz ve şimdi bunu tüm dünyayla paylaşmanın zamanı geldi. Sonuçta, etrafta kimse görmüyorsa sitenizin ne anlamı var? Web sitesi tanıtımının size bir ton paraya mal olması gerekmez. Aslında, size herhangi bir maliyeti olması gerekmez.


Web sitenizi ücretsiz olarak tanıtmanın en iyi 10 yolunu keşfetmek için okumaya devam edin.


Web sitenizi nasıl tanıtabilirsiniz?

  1. Web sitenizin SEO'sunu güçlendirin

  2. E-posta pazarlamasından yararlanın

  3. Bir blog başlatın

  4. Konuk blog yazar alın

  5. Sosyal medyanın gücünden yararlanın

  6. Sitenizi çevrimiçi dizinlere gönderin

  7. Forumlarda içerik yayınlayın

  8. Sosyal yardım pazarlamacılığına ulaşın

  9. İmzanızla konuşun

  10. Kaliteye odaklanın


1. Web sitenizin SEO'sunu güçlendirin

SEO veya arama motoru optimizasyonu, bir sitenin Google'daki ve diğer arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olduğundan, bir web sitesini tanıtmanın en etkili yollarından biridir. Ücretli arama reklamlarının aksine, SEO tamamen ücretsizdir - yayınladığınız içeriğin kalitesine, ziyaretçilerinize sunduğunuz gezinmenin akışkanlığına ve dış kaynaklardan aldığınız bağlantıların sayısına göre rekabet herkese açıktır.


Web sitenize belirli anahtar kelimeler ve kelime öbekleri yerleştirerek, resimlerinize alternatif metin ekleyerek ve web sitenizin arama motorlarında bulunabilmesi için başlıklarınızı optimize ederek güçlü SEO elde edebilirsiniz.2. E-posta pazarlamasından yararlanın

E-posta pazarlamasını her zaman web sitenize nasıl trafik çekeceğinizle ilgili makalelerin üst sıralarına yerleştirilmiş görmenizin bir nedeni vardır. Neden? Çünkü etkili olduğu defalarca kanıtlanmıştır.


Haber bültenleri, sizinle potansiyel müşterileriniz arasında doğrudan bir iletişim biçimi oldukları için özellikle etkili bir e-posta pazarlama biçimidir. Ayrıca abone edinmenize ve sitenize trafik çekmenize yardımcı olurlar. İlgi çekici bir haber bülteni oluşturmak için içeriğinizi etkili ve doğrudan tutun ve okuyucuları tıklamaya teşvik eden önemli CTA'lar kullanın. Bu, içeriğinizin abonelerinizin alabileceği diğer haber bültenlerinin denizinde öne çıkmasına yardımcı olacaktır.


3. Bir blog başlatın

Web sitenizi nasıl tanıtacağınızı düşünürken, SEO'nuzu desteklemek ve sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını yükseltmek için bir blog oluşturmak iyi bir uygulamadır. Blog oluşturma, insanların sitenizi bulmasını ve işletmenizi keşfetmesini kolaylaştırır. Üstelik, kendinizi alanınızda bir otorite olarak belirlemenize yardımcı olur ve dönüşüm oranınızı önemli ölçüde artırabilir.


Pek yazar olmasanız bile, sitenize bir blog eklemekten yine de yararlanabilirsiniz. Bir blog gönderisinin nasıl yazılacağına dair bu eksiksiz kılavuz, marka bilinirliği oluşturan ve web sitenizin trafiğini artıran stratejik gönderileri nasıl oluşturacağınızı öğretecektir.4. Konuk blog yazar alın

Konuk bir blog yazarı ile işbirliği yaparak web sitenizin tanıtımını daha da genişletin. Sektörünüzdeki başka bir yazar kendi blogunuzda bir gönderi yazdığında, kitlesine erişiminizi genişletir ve kaliteli potansiyel müşteriler kazanırsınız. Ek olarak, kendi alanlarında yerleşik olan yazarlarla bağlantı kurmak, kendi ağınızı büyütmenize yardımcı olur. Bu size daha fazla teşhir, trafik ve sosyal medya paylaşımı sağlayabilir.


Kapak tarafında, web sitenizi kendiniz de konuk blog yazarı olarak tanıtabilirsiniz. Bu rotaya gitmeyi seçerseniz, kendi siteniz dışındaki sitelerde yayınlanacak makaleler yazarsınız.


Bu, büyük faydalar sağlayan çok önemli bir pazarlama stratejisidir. İlk olarak, bir misafir gönderisine veya yazar biyografisine sitenize bir bağlantı eklediğinizde SEO'nuzu güçlendirir. İkincisi, yeni kitleleri sitenizi tıklamaya ve göz atmaya teşvik ederek markanızın farkındalığını oluşturur.5. Sosyal medyanın gücünden yararlanın

Sosyal medya, lisedeki arkadaşlarınızın çocuklarının resimlerini göstermeleri veya öğle yemeğinde yediklerinin fotoğraflarını çekmeleri için bir yol değildir. Ayrıca, işletmelerin çeşitli bir kitleye ulaşmasına ve marka bilinirliği oluşturmasına yardımcı olduğundan, bir web sitesini tanıtmanın da etkili bir yoludur.


Facebook, Twitter veya Instagram'da olsun, sosyal medya pazarlaması takipçilerin ilgisini çekmek için önemlidir. Önemli olarak, ilgi çekici içerik yayınlamak, kitlenizin onu paylaşma şansını artırır - bu, web siteniz için ücretsiz bir tanıtımdır.


Tüm ağlarınızın mümkün olduğunca fazla içeriğinizden yararlanabilmesi için çapraz tanıtım yapmayı unutmayın. Örneğin, Instagram videonuzu Twitter'da veya en son blog gönderinizi Facebook sayfanızda paylaşabilirsiniz. Ziyaretçilerin sosyal profillerinizi kolayca bulabilmesi ve içeriğinizi paylaşabilmesi için web sitenize bir sosyal bar da ekleyebilirsiniz.6. Sitenizi çevrimiçi dizinlere gönderin

İnsanların web sitenizi keşfetmesine yardımcı olmak için SEO'nuzu optimize etmenin yanı sıra, sitenizi çevrimiçi dizinlere göndermek isteyeceksiniz. Çevrimiçi dizinler, insanların URL'nizi bulmasını ve sitenize gitmesini kolaylaştıran ücretsiz reklam siteleridir. Sektörünüze bağlı olarak, belirli iş türünüz için bir dizin olabilir.


Gerçek mekanda faaliyet gösteren bir mağazanız varsa, yerel dizinlere gönderim yapmak daha da akıllıca olacaktır. Google My Business gibi ücretsiz hizmetler, birisi işletmenizi aradığında, sonuçlar sayfasında web siteniz, çalışma saatleriniz, iletişim bilgileriniz ve bulunduğunuz yerin haritası dahil olmak üzere eksiksiz bir ayrıntı kümesinin görünmesi için işletmenizi sahiplenmenize olanak tanır.7. Forumlarda içerik yayınlayın

Web sitenizi yeni bir kitleye nasıl tanıtacağınıza karar verirken forumları kullanmayı deneyin. Yöntemlerden biri, Reddit gibi tanınmış bir forumda bir ileti dizisi başlatmak ve başkalarının oy almaya değip değmeyeceğine karar vermesine izin vermektir. Diğer bir seçenek de mevcut bir konuşma dizisine girmek ve alakalı olduğunda web sitenize başvurmaktır.


Hangi yaklaşımı seçerseniz seçin, web sitenizi yalnızca yanıtınızı desteklemek için gerçekten yararlı bir kaynak olarak hizmet ettiğinde bu gönderilere eklemeniz gerektiğine dikkat edin. Aksi takdirde, spam olarak karşılaşma riskiniz vardır.8. Outreach pazarlama yönteminden faydalanın

Outreach pazarlaması, web sitenizi tanıtmak için blog yazarları, etkileyiciler ve diğer profesyoneller gibi iş alanlarınızdaki diğer kişilerle bağlantı kurmayı içerir. İdeal olarak, sitenizin görünürlüğünü artırmanıza yardımcı olacak bu uzmanlarla kalıcı bir ilişki kurabileceksiniz.


Teknik, pazarlama hedeflerinizi belirlemek ve ardından bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olabilecek kişileri bulmakla başlar. Bu, bir satış konuşması ile ulaşmayı ve gerektiğinde takip etmeyi içerir. Satış konuşmanızı e-posta yoluyla veya LinkedIn ve Twitter gibi belirli sosyal medya platformları aracılığıyla göndermeyi deneyin.


Bu profesyonellerle bağlantı kurma ve ilgi çekici bir satış konuşması gönderme hakkında daha fazla ayrıntı için, etkili bir sosyal yardım stratejisi oluşturmayla ilgili bu kapsamlı rehbere göz atın.9. İmzanızla konuşun

E-posta imzanız, esasen çevrimiçi bir kartvizit görevi gören, küçümsenmemiş ancak güçlü bir araçtır. E-posta imzanızın iş logonuzu, sosyal hesaplarınıza ve web sitenize giden bağlantıları ve diğer iletişim bilgilerini içerdiğinden emin olun. Bu, markanızın damgasını e-postalarınıza koyar ve web sitenizi alıcılarınıza tanıtır10. Kaliteye odaklanın

Web sitenizi nasıl tanıtacağınızı öğrenirken, odak noktanız yayınlama uzmanı, bilgilendirici içerik olmalıdır. Bu, sosyal medyada yayınlama, blog makaleleri yazma veya etkileyicilerle ortaklık yapma gibi hangi promosyon stratejilerini seçtiğinizden bağımsız olarak geçerlidir. Hemen duyurmaya istekli olsanız da kaliteye niceliğe öncelik verin. Bu, uzun vadede işletmeniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.

8 görüntüleme0 yorum

Görsel Atölye. Yerel ve küresel yaratıcılıkta en son trendleri ve gelişmeleri takip etmelerini ve en etkileyici eserleri ortaya çıkarmalarına yardımcı iç görüler sağlar.

 

2021 © Görsel Atölye tescilli bir ticari marka ve mülktür. Tüm hakları saklıdır. 

Bu site The Brand Planet Consulting tarafından 🧡 ile tasarlandı.