Bu meşhur fotoğraf, NFT olarak 500.000 dolara satıldı

Zoë Roth, öğrenci kredilerini ödemek için yanan evin önünde gülümsediği 2005 görüntüsünün satışından elde ettiği geliri kullanmayı planladığını söylüyor

Zoë Roth, öğrenci kredilerini ödemek için yanan evin önünde gülümsediği 2005 görüntüsünün satışından elde ettiği geliri kullanmayı planladığını söylüyor

O sırada dört yaşındaki Roth'un fotoğrafı, Kuzey Carolina, Mebane'de yanan bir evin önünde babası tarafından çekildi. İtfaiyeciler kasıtlı olarak yangını kontrollü bir ateş olarak çıkarmışlardır.


Şimdi 21 yaşında ve bir üniversite öğrencisi olan Roth, görüntüyü, Nyan Cat, Grumpy Cat, Keyboard Cat, Doge dahil olmak üzere satışlarda yaklaşık 2 milyon dolarlık satışlara ulaşan bir NFT veya non-fungible token olan girişimci Ben Lashes aracılığıyla sattı.


Geliri öğrenci kredilerini ödemek ve hayır kurumlarına ek para bağışlamak için kullanmayı planladığını söyleyen Roth, New York Times'a şunları söyledi: “İnternet büyük. İster iyi bir deneyim ister kötü bir deneyim yaşıyor olun, bundan en iyi şekilde yararlanmanız gerekir. "


Raleigh News & Observer'a şunları söyledi: “Meme (Esprili görsel) olan kimse bunu yapmaya çalışmadı, sadece bu şekilde sona erdi. Şans mı Kader mi? Hiç bir fikrim yok. Ama alacağım. "


180 Ethereum'a çevrilen 17 Nisan satış fiyatına, Christie’s New York'ta Beeple olarak bilinen dijital sanatçı Mike Winkelmann tarafından yapılan ve 69,3 milyon dolara ücretli bir jpg dijital dosyasını müzayedeye çıkardıktan yaklaşık iki ay sonra ulaştı.


Satış fiyatı, Winkelmann'ı JMW Turner, Georges Seurat ve Francisco Goya gibi tanınmış geleneksel sanatçılarla aynı fiyat aralığına yerleştirdi ve eleştirmenlerin, piyasanın nihayet geleneksel sanat değeri kavramlarından tamamen ayrıldığını not etmelerine neden oldu.


O zamandan beri NFT'lerin satışı, alıcıların görüntünün kendisinin amaç olmadığını, daha çok yeni para birimi yatırım araçları için köpüklü pazarda şu anda kabaran kripto para biriminin altında yatan veya ekli kripto para birimi olduğunu sezdiklerinden daha az başarılı oldu.


Sadece 3FMusic olarak bilinen bir koleksiyoncu olan Roth'un imajının alıcısının, Dubai merkezli bir müzik prodüksiyon şirketinin genel müdürü Farzin Fardin Fard olduğu düşünülüyor.


Yeni işletme sahibi Gizmodo'ya yaptığı açıklamada, satışın “sadece işimizi tanıtmamıza değil, aynı zamanda sanatçıları ve sanatçıları desteklememize yardımcı olan teknolojik hareketlerle büyümemiz gerektiğine inanan son derece bilgili ve deneyimli sanat danışmanlarıyla işbirliği içinde yapıldığını söyledi sanat piyasası ”.


NTF: Non-Fungible Token - Değiş/Tokuş edilemeyen Kripto

1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Görsel Atölye. Yerel ve küresel yaratıcılıkta en son trendleri ve gelişmeleri takip etmelerini ve en etkileyici eserleri ortaya çıkarmalarına yardımcı iç görüler sağlar.

 

2021 © Görsel Atölye tescilli bir ticari marka ve mülktür. Tüm hakları saklıdır. 

Bu site The Brand Planet Consulting tarafından 🧡 ile tasarlandı.