Apple M2 Çip yeni bir tasarımla geliyor

MacBook "Air" her zamankinden daha güçlü olacak

Apple M2 Çip yeni bir tasarımla geliyor

Jon Prosser'in (güvenilir Apple analisti), M2 MacBook'a ilk bakışımızı yaptık. Sızdırılan tasarım, özellikle beyaz çerçeveler ve klavye ile ilgili bazı tartışmalarla karşılaştı.

Prosser'ın belirttiği gibi, kendisine açıkça yeni bir yeniden tasarlanmış MacBook Air'in yerine yeni bir MacBook olacağı söylenmemişti . Bununla birlikte, ince tasarımı ve küçük faktör nedeniyle, bu bilgisayarın bir sonraki MacBook Air olmasını bekliyor.


Diğer bir olasılık da, Apple'ın MacBook Air isminden bir bütün olarak kurtulmayı planlamasıdır. Bu, en yeni M1 MacBook Air'in M1 MacBook Pro'dan çok daha ince veya farklı olmadığı düşünüldüğünde mantıklı. Hiç şüphe yok ki, güçlü Apple Silicon'un piyasaya sürülmesinden bu yana "Air" markasının bir nevi anlamını kaybetti.


Bloomberg'den Mark Gurman'a göre, bu yeni MacBook ya 2021'in ikinci yarısında ya da en geç 2022'nin başlarında satışa çıkacak. Apple genellikle MacBook'ları yılın sonunda (Ekim ve Kasım ortası arasında) çıkarır , bu nedenle bu MacBook için benzer bir yayın tarihi penceresi bekleyebiliriz.


Büyük yeniden tasarım

Bir sonraki MacBook Air'i beklemeniz ve mevcut M1 MacBook Air'e gitmemenizin iyi bir nedeni, önemli bir tasarım yükseltmesinin olacağıdır.


Prosser, bu tasarım değişikliğinin en son iMac 24 inç renklerine benzeyen yeni renk seçenekleriyle geleceğini söyledi. Dahası, Apple'ın M1 24 inç iMac serisindeki renkleri "kopyalayıp yapıştırması" oldukça muhtemeldir.


Bu MacBook'un daha da hafif olduğu bildirildi.

Mevcut MacBook Air 2,8 lb (1,2 kg) ağırlığında ve yeni MacBook'un en az 2,2 lb daha düşmesi bekleniyor. Önceki Air modellerini elinizde tuttuysanız, zaten gülünç derecede hafif olduklarını bilirsiniz, bu yüzden kime sorduğunuza bağlı olarak bu biraz gereksiz olabilir.


Bloomberg, Apple'ın ayrıca gerçek ekranın etrafındaki çerçeveleri küçülterek MacBook'a daha şık bir görünüm vereceğini bildirdi.


Gördüğünüz gibi, parlak siyah çerçeveler 24 inç iMac tasarımıyla aynı hizada olan beyaz / açık gri çerçevelerle değiştirildi ve siyah klavyenin yerini beyaz "Magic Keyboard benzeri" bir klavye aldı.


Daha önce duymuş olabileceğiniz gibi, Apple MagSafe şarjını geri getiriyor ve onunla piyasaya sürülecek ilk Mac'lerden biri bu MacBook olacak.

Bilmiyorsanız, bu şarj cihazı, yanlışlıkla kabloda takılırsanız bilgisayarınızı uçurmayacak manyetik bir şarj cihazıdır. Apple, 2016'da Touch Bar MacBook'u ilk piyasaya sürdüklerinde ondan kurtuldu ve nihayet şimdi geri getiriyorlar. Güvenilir bilgi sızdıran Ming Chi-Kuo (KGI Securities'de bir analist), bu yeni ücretlendirme yönteminin geri dönüşünü de doğruladı.

MagSafe her zaman Apple'ı PC'lerden ayıran belirleyici bir özellik olarak görüldü, bu yüzden bu harika bir haber!


Bu yılın ilerleyen günlerinde, yeni MacBook'ların içine yükseltilmiş bir “M” serisi yonganın da yerleştirilmesini bekliyoruz. Adından hala emin olmadığımız için, ona M2 olarak atıfta bulunacağım, ancak bazı insanlar M1X olarak adlandırılacağını düşünüyor.

M2'nin yaklaşık yüzde 20-40 daha hızlı olması bekleniyor. Yakın zamanda kullanımdan kaldırılan iMac Pro dahil tüm Intel tabanlı Mac'lerden daha hızlı olması bekleniyor. Söylemeye gerek yok, bu bir sonraki süper hafif MacBook, benzeri görülmemiş bir performans getirecek ve tam bir güç merkezi olacak.

1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Görsel Atölye. Yerel ve küresel yaratıcılıkta en son trendleri ve gelişmeleri takip etmelerini ve en etkileyici eserleri ortaya çıkarmalarına yardımcı iç görüler sağlar.

 

2021 © Görsel Atölye tescilli bir ticari marka ve mülktür. Tüm hakları saklıdır. 

Bu site The Brand Planet Consulting tarafından 🧡 ile tasarlandı.